Suplementy na odchudzanie – jakie wybrać?

Wiele osób z nadwagą lub otyłością zastanawia się, jakie wybrać suplementy na odchudzanie. Chociaż nigdy nie zastąpią one diety czy dobrego treningu to są bardzo popularne na rynku. W tym artykule dowiecie się czym się kierować przy wyborze suplementów na odchudzanie oraz jak je dopasować do swojego stylu życia.

Jakie suplementy na odchudzanie wybrać?

Na rynku mamy dostępnych wiele rodzajów suplementów na odchudzanie. Każdy z nich jest odpowiedzialny za co innego.

Wyróżniamy takie suplementy jak:

  • Hamujące łaknienie. Jeden z najpopularniejszych tabletek odchudzających to tabletki hamujące łaknienie. Przeznaczone głównie dla osób, które nie mogą powstrzymać się od jedzenia i ciągle mają ochotę na więcej. W ich skład wchodzą włókna roślinne absorbujące wodę i pęczniejące w żołądku. Przyjmuję się je zazwyczaj na chwilę przed posiłkiem. Osoba, która zażywa takie tabletki po zjedzeniu m.in. obiadu, czuję się najedzona i ma mniejszy apetyt. Osoba, która regularnie bierze suplementy hamujące łaknienie, wyzbędzie się potrzeby dojadania między posiłkami.
  • Zmniejszające wchłanianie tłuszczu. Suplementy zmniejszające wchłanianie tłuszczu są popularne wśród osób, które niekoniecznie przestrzegają zasad dobrego odżywania się. Takie tabletki świetnie absorbują wodę i sprawiają, że tłuszcz jest zatrzymywany już w przewodzie pokarmowymi i wydalany wraz ze stolcem.
  • Przyśpieszające spalanie tłuszczów. Doskonała opcja dla osób, które regularnie trenują i są w ruchu. Suplementy przyśpieszające spalanie tłuszczów w połączeniu z regularnymi treningami przyczyniają się do szybkiej utraty na wadze. Najpopularniejsze tabletki tego typu na rynku to: AcaiBerry, L-karnityna, Redusan Fiber, Redusan Mineral, Super Fat Burner, Bio-Chrom.

Jakich tabletek na odchudzanie unikać?

Należy unikać przede wszystkim tabletek na odchudzanie o nieznanym pochodzeniu. Dużo takich tabletek ma bardzo podejrzany skład i choć są popularne, to mogą mieć negatywny skutek na zdrowie. Wiele takich preparatów używanych jest przez osoby, które chcą schudnąć za wszelką cenę i są zdesperowane. Takie osoby często dają się łatwo zmanipulować i ufają we wszystkie informacje, które są zawarte w opisie takich tabletek. Warto przed wyborem suplementów poradzić się swojego lekarza lub dietetyka, a jeśli takowego nie mamy, należy zasięgnąć opinii m.in. internautów. W sieci jest wiele stron, forów internetowych czy grup na Facebooku, w których znajdą się osoby, które znają się na temacie i mogą pomóc. W internecie działa też wielu dietetyków online, którzy polecą i dostosują suplementy do naszych potrzeb.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez whatwolf - pl.freepik.com